Czy ten PanIPANi są podwójnie odjechani? Trzech Kumpli – PanIPAni Double

Dziś kontynuujemy Opowieść Wielkanocną O Prezencie z Goryczy Złożonym. Kolejnym piwem w zestawach był Double Wheat IPA – PanIPAni Double od Trzech Kumpli. Teść chyba próbuje je leżakować, nam nasza silna wola nie pozwoliła na takie ekstrawagancje. Wypiliśmy.

Ale żeby wypić, najpierw trzeba nalać. Piana tworzy się bardzo wysoka, średniopęcherzykowa. Ładne oblepia szklankę tworząc trwały lacing. Barwa… no no… złota niczym pociąg z Wałbrzycha. Z tym, że ta istnieje naprawdę. Mętna aż aksamitna, opalizująca ciecz w szkle prezentuje się naprawdę zacnie.

Zapach… Yeah! Jak świeżo i jak intensywnie! Chmiele Magnum, Palisade, Mosaic plus Cascade Dwóch Narodów (Mamy tutaj najprawdopodobniej debiut Cascade z polskiej farmy Polish Hops!) i ich właściwości – takie jak w aromacie PanaIPAni Double  zdecydowanie się wybijają. Owoce tropikalne, morele, mango oraz cytryny uderzają w nos celniej niż Tomasz Adamek, choć to wcale nie taka wielka sztuka. Dodając słodowość, zboże i wyraźne drożdże powstaje kompilacja bardzo zachęcająca do spróbowania.

W smaku mamy pszenicę, nieco ziołowości, plus słodycz owoców tropikalnych… Wyraźnie czuć również grejpfruty i pomarańcze. Podwójny duet ma dużo ciała, tekstura jest aksamitna przystająca do barwy. Na finiszu dosyć wysoka żywiczna goryczka, bardzo przyjemna w odbiorze. Przy zawartości alkoholu o 0,1% wyższą niż wynik Nowoczesnej w ostanich wyborach PanIPAniDouble jest bardzo, ale to bardzo pijalne. Niezbyt wysokie wysycenie również  Jak mawiał Wiesław Wszywka: „Polecam dzieciom„.

Pomimo tego że jest to wersja imperialna, PanIPAni Double może stanowić bardzo dobre piwo „wprowadzające” w świat kraftowej goryczy. Jest orzeźwiające, średnio lekkie i wysoko goryczkowe. W bezpośrednim porównaniu z naszym dotychczasowym numer jeden „piw codziennych”, Mera IPA, Podwójna PanIPAni  wypada jeszczelepiej.eu.  Mam poczucie, że z prezentem trafiłem idealnie. Czy tak się stało? Zdam relację, kiedy Teść przełamie strach 🙂

P.S. Logo naszego bloga dołożymy do zdjęcia wieczorem. Do tego czasu prosimy nie kraść 😉

P.S.2 I to wszystko za 10,90 zł w Źródle Niebanalnych Piw i Alkoholi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *